RO | EN
 
Rest In Peace GODZ OV WAR PRODUCTIONS Rest In Peace
 
EVENIMENTE

2017-11-22
Luna Amara - Live in Bucuresti [Club Expirat - Halele Carol]

 
 
2017-11-22
Mircea Baniciu - Live in Bucuresti [Hard Rock Cafe]

 
 
2017-11-30
Byron - Live in Bucuresti [Club Control]

 
 
2017-12-05
Solstafir - Live in Bucuresti [Club Quantic]

 
 
2017-12-05
Zdob si Zdub - Live in Bucuresti [Hard Rock Cafe]

 
 
2017-12-08
Alternosfera - Live In Bucuresti [Arenele Romane]

 
 
2017-12-09
Bucovina - Live in Bucuresti [Arenele Romane]

 
 
2017-12-15
Helloween - Live in Bucuresti [Pavilion Romexpo]

 
 
2017-12-16
Macanache & The Putreds - Live in Bucuresti [Arenele Romane]

 
 
2017-12-17
Dio Returns [Arenele Romane]

 
 
2018-01-25
Kreator - Live in Bucuresti [Arenele Romane]

 
 
2018-02-13
Pestilence - Live in Bucuresti [Club Fabrica]

 
 
2018-03-22
Insomnium - Live in Bucuresti [Club Quantic]

 
 
2018-05-12
Soundart Festival 2018 [Club Quantic / Club Fabrica / Club Control]

 
 
2018-07-27
Artmania Festival 2018 [Piata Mare - Sibiu]

 
 
2018-08-02
Rockstadt Extreme Fest 2018 [Teren Biatlon]

 
 
2018-10-12
Old Grave Fest 2018 [Club Fabrica]

 
 
Line-up final la Metal Gates Festival 2017

Metal Gates Festival se apropie cu pasi repezi, iar intre 16 si 18 noiembrie Clubul Quantic se va transforma in gazda unei mari familii a undergroundului romanesc si de peste hotare.

Cu un lineup alcatuit din 21 de trupe din 11 tari, printre care Primordial, Swallow The Sun sau Saturnus, Metal Gates va promite 3 seri de neuitat, cu influente doom, death si black metal.

Pretul abonamentului este in acest moment 150 RON pentru cele 3 zile, urmand ca dupa epuizarea presale-ului sau in ziua inceperii festivalului sa fie 180 RON. Puteti cumpara la adresa: https://metalgates.iabilet.ro/

Urmariti pagina de Facebook a evenimentului (https://www.facebook.com/events/192814674538988/) pentru a putea fi la curent cu toate noutatile. Deja am dezvaluit multe lucruri interesante, si mai sunt si mai multe de anuntat.

Lineup-ul pe zile este urmatorul, in ordine alfabetica (nu ordinea intrarii pe scena, care va fi dezvaluita in viitorul apropiat):

 

  • 16 Noiembrie - Joi

Abigail - Doom Death Metal - Romania

Descend Into Despair - Funeral Doom Metal - Romania

Mourning Sun - Avant-guarde Doom Metal - Chile

Saturnus - Melodic Doom/Death Metal - Danemarca

When Nothing Remains - Atmospheric Doom Death Metal - Suedia

  • 17 Noiembrie - Vineri

(EchO) - Atmospheric Doom Metal - Italia

Animae Silentes - Dark/goth metal - Italia

Lunarsea - Melodic Death Metal - Italia

Other Eyes Wise - Groovy/Progressive Metal - Marea Britanie

Psychogod - Melodic Death Metal / Metalcore - Romania

Swallow The Sun - Doom Death Metal - Finlanda

Terra ΙncΩgnita - Melodic Metal - Grecia

Votum - Dark Progressive Metal - Polonia

  • 18 Noiembrie - Sambata

Eufobia - Death Metal - Bulgaria

Grimaze - Groove/Death Metal - Bulgaria

Katara - Melodic Death Metal - Romania

Mordrake - Darkened Melodic Metal - Marea Britanie

Nox Vorago - Progressive/Symphonic Death Metal - Suedia

Primordial - Pagan Metal - Irlanda

Riul Doamnei - Extreme Symphonic Metal - Italia

The Foreshadowing - Gothic Doom Metal - Italia

 

 


Copyright @2009 BloodBath Inc.

Reproducerea oricarui material se va face cu mentionarea sursei